Teatrzyk : „ O małym Pawełku, który chciał być dorosły”

20.11.2017 przedszkolaki obejrzały ciekawy teatrzyk wystawiony przez aktorów ze studia artystycznego EFEKT. Jakie jest marzenie każdego dziecka? To oczywiste, chęć bycia dorosłym.  A było to tak…

 Nasz mały bohater Pawełek uważa, że cały świat nie potrafi go zrozumieć, a wszyscy traktują lekceważąco, ponieważ jest dzieckiem. W złości na niesprawiedliwy los zwraca się do gwiazd i prosi, aby uczyniły go w końcu dorosłym. Ot, zwykłe życzenie. Któż z nas, patrząc w niebo, nie pomyśli skrycie jakiegoś marzenia? Jednak z gwiazdami nie ma żartów! Następnego dnia Pawełek budzi się dwadzieścia lat starszy, ma żonę i dwójkę dorastających dzieci. Cudownie, marzenie spełnione i bajka kończy się szczęśliwie. Natomiast w przypadku Wojtusia historia dopiero się zaczyna: dzieci są niegrzeczne, źle się uczą i przechodzą okres dojrzewania, a rodziców mają za największych wrogów, w pracy jest ciężko, brakuje pieniędzy na wszystkie zachcianki pociech. Jak nie zwariować w tym świecie?

Nie jest to historia o tym, że życie jest straszne i złe. To historia o dzieciństwie, którego nie umiemy docenić. Marzymy o byciu dorosłym, niezależności i podejmowaniu własnych decyzji. Rodzice i nauczyciele są okrutni, gdyż nie spełniają naszych wszystkich zachcianek, każą nam się uczyć, a także nas ograniczają. Wojtuś już po kilku dniach jest na skraju załamania i marzy o tym, żeby znowu być dzieckiem. Wzruszająca opowieść o trudach dorosłości, poświęceniach rodziców i nauczycieli, przeplatana zabawnymi sytuacjami wynikającymi z różnic pokoleniowych.