IX Edycja Festynu Rodzinnego „Pożegnanie Lata” w Bajkowej Krainie

Jak co roku we wrześniu w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Na imprezę przybyło wyjątkowo dużo gości, wśród nich znalazły się dzieci z rodzicami/ opiekunami, absolwenci  naszego przedszkola, sponsorzy, a także całe grono sympatyków przedszkola mieszkających w okolicy. Zaproszenie przyjęło ok. 300 osób.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Przedszkola Marzenna Małgorzata Majtas, która powitała wszystkich zebranych gości, podziękowała  sponsorom, rodzicom, nauczycielkom i pracownikom obsługi, bez których nasz festyn nie mógłby się odbyć.. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłej zabawy.

Dzień ten był naprawdę wyjątkowy. Wszędzie pojawiły się grona przepięknych,  kolorowych balonów  oraz uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców. W tym roku program był wyjątkowo urozmaicony. Imprezę poprowadziły Pani Małgosia i Pani Bożenka, które zamieniły się w bajkowe postacie by bawić uczestników festynu. Towarzyszyła im Osa, która przyleciała do nas z Klubu Jagiellonia Białystok oraz Lemur Julek z Academy Football, którzy zachęcali starszych i młodszych gości do uprawiania sportu. Naszym pociechom bardzo podobały się wozy policyjne oraz strażackie, dzieciaczki mogły choć na chwilkę nałożyć kask i zamienić się w „prawdziwego” strażaka. Równie długa kolejka ustawiała się do dmuchanego zamku – na którym szaleństwom nie było końca. Powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy oraz spotkanie z garncarzem, gdzie dzieci mogły przyjrzeć się warsztatowi fachowca i spróbować własnoręcznie wykonać coś z gliny.

Atrakcji było wiele – nie tylko dla dzieci. Można było spróbować i zakupić naturalny miód pszczeli od zaproszonego Mistrza Pszczelarstwa. Powodzeniem cieszyły się też konkursy z nagrodami proponowane przez gości z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz próby wykonywania zadań w alkogoglach.

W przedszkolnej  gastronomi, powodzeniem cieszył się jak co roku bigos z  kiełbaskami i przepyszne ciasta upieczone przez naszych rodziców, najmłodsi nie oparli się również wacie cukrowej. Zapasy wyczerpały się w błyskawicznym tempie.

Korzystając z tak dużej imprezy pracownicy przedszkola postanowili wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące – w tym celu zaproszono ambulans ze stacji krwiodawstwa, w którym ludzie dobrej woli mogli oddać krew. W tym szczytnym celu wzięło udział naprawdę sporo osób – za bardzo serdecznie dziękujemy.

Festyn zakończył się późnym popołudniem. W rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili wspólny czas.