Ćwiczenia każdego dnia gr V

 

Każde dziecko musi codziennie dużo biegać, huśtać się, wspinać, robić przewroty, turlać, tańczyć. Pobawcie się trochę przed kąpielą. To świetna okazja, żeby zagrać w „czasowniki”. „Zobaczmy, ile razy musisz podskoczyć, żeby przejść przez pokój”. „Zobaczmy, ile razy potrafisz obrócić się dookoła”. Naucz dziecko, jak mierzyć puls po bieganiu lub po zrobieniu kilku pajacyków. Wytłumacz, dlaczego ćwiczenia są tak ważne.

Wprowadź nawyk codziennego podskakiwania, maszerowania, skakania na skakance i wspólnego tańczenia przy muzyce. Pozwól dziecku zaproponować nowe kroki.

Jak to pomaga w nauce? Szybkie ćwiczenia ruchowe wspomagają wzrost komórek móżdżku. Sprawność fizyczna jest kluczowym elementem rozwoju dziecka, gdyż zdrowe ciało i zdrowy umysł współpracują ze sobą.

Wskazówka. Aby nieco urozmaicić program zajęć, zaproponuj skoki na jednej nodze, czołganie tyłem i przewroty, ale niech ćwiczenia nie będą na początku zbyt forsowne. Te ćwiczenia to dobry sposób, aby połączyć sprawność fizyczną z wprowadzeniem podstawowych nazw mięśni oraz pozostałych części ciała.