XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskieo „Lokomotywą z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem”

4 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywą z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem”. Nasze przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Jak co roku, mogliśmy też liczyć na dofinansowanie z Departamentu Edukacji Miasta, a także innych przyjaciół i sponsorów w tym Biuro Promocji Miasta oraz naszych wspaniałych rodziców.
Tego dnia gościliśmy u nas niezwykłych gości, którzy zasiedli w jury konkursowym, a były to:
Pani Agnieszka Marchel – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 58 im. Jana Wilkowskiego, instruktor teatralny
Pani Anna Bayer – poetka, instruktor teatralny, współtwórca piosenek, scenariuszy przedstawień teatralnych
Przewodniczącą jury była Pani Dyrektor Marzena Małgorzata Majtas
Zmagania konkursowe poprzedziła etiuda teatralna przygotowana przez nauczycielki prowadzące dzisiejszą imprezę. Pani Bożenka, Tereska i Iwonka przygotowały inscenizację wiersza „Rzepka” Jana Brzechwy, w której uczestniczyły również przedszkolaki z naszego przedszkola.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14 uczestników, którzy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Pojawiły się dzieci z białostockich przedszkoli, ale również te, które przyjechały z Choroszczy, Grabówki oraz Wasilkowa. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale! Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale ostatecznie wyłoniono 5 nagród ( w tym jedna specjalna) i 9 wyróżnień! Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody. Piotruś z grupy I i Gabrysia z grupy II reprezentujący nasze przedszkole otrzymali zaszczytne nagrody 😉
Po występach dzieci obejrzały występ taneczny w wykonaniu „Wesołych Pomponików” a następnie udały się na zasłużony poczęstunek.
Do zobaczenia za rok!